Χριστουγεννιάτικο Παζάρι

Στις 14 και 15 Δεκεμβρίου 2011 το σχολείο μας διοργάνωσε ένα Χριστουγεννιάτικο Παζάρι με σκοπό τη συγκέντρωση χρημάτων για το «Χαμόγελο του Παιδιού». Το παζάρι περιείχε χειροποίητες δημιουργίες όπως ρόδια, κηροπήγια, στεφάνια, κάρτες, ημερολόγια, συνταγές, συνθέσεις και άλλα, όλα φτιαγμένα υπό την επίβλεψη των καθηγητριών των Αγγλικών του σχολείου μας Τσουρούλα Χριστίνας και  Σμυρνή Νέλλης. Η εκδήλωση είχε μεγάλη επιτυχία. Οι δημιουργίες εξαντλήθηκαν από την πρώτη κιόλας ημέρα. Γονείς, παιδιά ,εκπαιδευτικοί και φίλοι ανταποκρίθηκαν άμεσα!

Η βοήθεια σε παιδιά που έχουν ανάγκη είναι απαραίτητη και το σχολείο μας στηρίζει πάντα τέτοιες προσπάθειες!

Δείτε το δημοσίευμα της εφημερίδας Πατρίς στην πέμπτη σελίδα με τίτλο ?Συγκινητική ανταπόκριση? εδώ..